2022 TYT Matematik Konuları

TYT Matematik Konuları

TYT Matematik Konuları

ÖSYM tarafından yayınlanmış olan  2022 TYT Matematik Konuları bu yazımız altında websitemizde bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca belirlenen güncel müfredat  kullanılarak  hazırlanan TYT konuları tam olarak belli oldu.

2022 Müfredatındaki TYT Matematik Konuları

Aşağıda 2022 YKS sınavına girecek öğrenciler için ÖSYM müfredatında yayınlanmış olan ve ÖSYM sınavlarında öğrencilerin sorumlu tutulduğu 2022 TYT Matematik Konuları güzel bir biçimde sizlere sunulmuştur. Böylece TYT Matematik konusunda sorumlu tutulduğunuz konuları kavrayarak hangi konulara çalışmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bunula birlikte geçmiş yıllarda hangi TYT Matematik konularından, Temel Kavramlar,Sayı Basamakları,Bölme Bölünebilme Kuralları,Asal Çarpanlara Ayırma, EBOB-EKOK,Rasyonel Sayılar,Ondalıklı Sayılar,Basit Eşitsizlikler,Mutlak Değer,Üslü Sayılar,Köklü Sayılar,Çarpanlara Ayırma,I. Dereceden Denklemler,Oran-Orantı,Problemler,Mantık,Kümeler,Fonksiyonlar,II. Dereceden Denklemler,Permütasyon-Kombinasyon,Binom Açılımı,Olasılık,İstatistik ve Polinomlar konularından kaç tane soru çıkmış gibi şeyleri değerlendirerek hangi TYT Matematik Konuları ile daha fazla ilgilenmeniz gerektiğini bulabilirsiniz ve buna uygun aylık çalışma programları hazırlayabilirsiniz.

2022 TYT Matematik Konuları

Temel Kavramlar

Sayı Basamakları

Bölme Bölünebilme Kuralları

Asal Çarpanlara Ayırma

EBOB-EKOK/a>

Ondalıklı Sayılar

Basit Eşitsizlikler

Mutlak Değer

Üslü Sayılar

Köklü Sayılar

Çarpanlara Ayırma

I. Dereceden Denklemler

Oran-Orantı

Problemler

Mantık

Rasyonel Sayılar<

Kümeler

Fonksiyonlar

II. Dereceden Denklemler

Permütasyon-Kombinasyon

Binom Açılımı

Olasılık

İstatistik

Polinomlar

TYT Matematik Konuları Hakkında

Sizlere bir nebze de olsa fayda sağlayabilmek adına 2022 YKS sınavına girecek üniversite aday öğrencilerimiz için 2022 TYT Matematik Konuları müfredata uygun bir şekilde paylaştık. Üstteki yazdığımız konular ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler ile hazlırlanmış olup siz öğrencilerimize sunulmuştur. Bu TYT Matematik Konuları listemizi detaylı bir şekilde inceliyip kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Konuları çalıştıktan sonra TYT Matematik deneme çözmek isterseniz de TYT Matematik Deneme PDF bağlantısına tıklayarak ulaşabilrsiniz

No Responses

YORUM EKLE