2022 YKS-AYT Deneme Sınavı PDF İndir

AYT Deneme PDF

AYT Deneme PDF

Yüksek Kurumlar Sınavı (YKS) sınavlarında iyi bir derece yapmak isteyen üniversite kazanmak isteyen adaylar için çeşitli eğitim kurum ve kuruluşları tarafından hazırlanan YKS-AYT Deneme sınavlarını PDF şeklinde düzenleyerek sizler için bir araya getirdik. Üniversitelerin toplamda 4 yıll ve üzeri bölümlerinde eğitilmek isteyen üniversite adaylarının zorunlu olarak girmesi gereken bir sınav vardır. (Alan Yeterlilik Testi) AYT‘ de 40 Matematik, 40 Türkçe, 40 Fen Bilimler, 40 Sosyal Bilimleri olmak üzere toplamlarını hesapladığımızda 160 soru vardır. Öğrencilere verilen AYT sınav süresi 180 dakika olarak ÖSYM tarafından belirtilmiştir. YKS sınav  puanı hesaplanırken; TYT sınav puanının %40’ı ve AYT sınav puanının %60’ı ve diploma notunuzu dikkate alınarak sizlere toplam sınav puanını olarak hesaplanacaktır. TYT’den eski zamanlarda 150 baraj puanını geçen öğrenciler ikinci sınavdan alacakları puanla 4 yıllık bir fakülteye girmeye hak kazanıyorlardı, Ancak artık baraj kalkmış durumda.Tüm bahsettiğimiz bu sebeblerden ötürü  YKS-AYT 4 yıll ve üzeri bölümleri okumak isteyenler için çok fazla önem taşımaktadır. YKS sınavı için kendini hazırlayan öğrenciler bir önceki yıllara ait AYT çıkmış soruları çözüp güzelce tecrübeler edindikten sonra daha fazla soru tecrübesi kazanmaları için 2022 AYT Deneme sınavı pdf yapmış kuruluşların sınav sorularını ve cevaplarını sizlere daha düzenli bir çalışma şekli sunarak ve daha fazla zaman kazanmanız için PDF şeklinde topladık. AYT Deneme Sınavlarını ne kadar fazla çözerseniz o kadar eksik olduğunuz konuları tespit edebilir ve eksik konularınızı öğrenip onlarla savaşabilirsiniz.

 

2021 AYT Deneme Sınavı PDF İndir (Ücretsiz)

 

İNDİRME LİNKİ (PDF)HAZIRLAYAN
AYT DENEME PDF 1
Cevap anahtarı
Bilim T.L.
AYT DENEME PDF 2
Cevap anahtarı
Bilim T.L.
AYT DENEME PDF 3
Cevap anahtarı
Limit
AYT DENEME PDF 4ÖSYM Çıkmış
AYT DENEME PDF 5Bilim T.L.
AYT DENEME PDF 6Bilim T.L.
AYT DENEME PDF 7Bilim T.L.
AYT DENEME PDF 8Bilim T.L.
AYT DENEME PDF 9Bilim T.L.
AYT DENEME PDF 10Bilim T.L.
AYT DENEME PDF 11Bilim T.L.
AYT DENEME PDF 12Hatay MEB
AYT DENEME PDF 13Hatay MEB
AYT DENEME PDF 14Hatay MEB
AYT DENEME PDF 15Şanlıurfa MEB
AYT DENEME PDF 16AÇI
AYT DENEME PDF 17Hatay MEB
AYT DENEME PDF 18Hatay MEB
AYT DENEME PDF 19
Cevap Anahtarı
Trabzon MEB
AYT DENEME PDF 20AÇI
AYT DENEME PDF 21AÇI
AYT DENEME PDF 22
Cevap Anahtarı
MEB
AYT DENEME PDF 23
Cevap Anahtarı
MEB
AYT DENEME PDF 24
Cevap Anahtarı
MEB
AYT DENEME PDF 25
Cevap Anahtarı
Soru Kalesi

 

Cevabı aynı pdf dosyasında olmayan  denemelerin cevap anahtarlarına bakmak için alt kısımlarında bulan “cevap anahtarı”linklerine tıklayarak cevaplara bakabilirsiniz

 

AYT deneme PDF belgelerini sizlere sunduk. Sizler gibi bu yazıyı okuyan öğrencilerimizden ricamız AYT denemesi PDF belgeleri  bulunuyorsa bizlere iletebilirsiniz, biz de herkesin görebilmesi adına bunları yayınlayabiliriz.

TYT Denemeleri PDF

YORUM EKLE